
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 3 V |
| Output Current | 3 A |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Quiescent Current | 2.5 µA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 200 kHz to 2.2 MHz |
| Max Input Voltage | 42 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Function | Step-Down |
| Output Voltage | Adjustable |
Stock: 13
Distributors
pcbx
Unit Price$1.21974
Ext.Price$1.21974
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.21974 | $1.21974 |
| 10 | $1.18964 | $11.89640 |
| 25 | $1.17641 | $29.41025 |
| 50 | $1.16332 | $58.16600 |
| 100 | $1.15038 | $115.03800 |
